Web hosting, tvorba stránok, eshopy, rady, návody školenia a kurzy.

Register Login

eShop

Eshop je jedným z mnohých typov web stránky. Slúži na predaj produktov alebo služieb majiteľa web stránky. Stretáme sa s rôznymi druhmi eshopov, podľa rozsahu spracovania a množstva položiek.

Najjednoduhšie eshopy predávajú jednoduché ľahko opísateľné produkty, komunikácia so zákazníkom je veľmi jednoduchá a nákup býva zvyčajne veľmi rýchly. Najčastejšie sa jedná o produkty a služby ktoré sú všeobecne známe a neprotrebujú sa zákaznikovi dodatočne predstavovať.

Komplikovanejšie eshopy už majú rôzne prídavné funkcie a prvky. Sú to napríklad rezervácie tovaru, zobrazenia viacerých fotografií, doplňujúce rozširujúce parametre tovaru napríklad veľkosti, váhy či iné vlastnosti, ako aj porovnávacie funkcie a podobne.

Najprepracovanejšie eshopy už obsahujú rôzne možnosti platieb s automatickým prepojením na používané bankové systémy alebo vypočítavanie cien v závislosti od formy dopravy alebo rozmerov tovaru.

Ak si chcete vytvoriť vlastný eshop v dnešnej dobe už platí tak ako aj pri web stránkach, že vlastné vytvorenie eshopu je zvládnuteľné behom veľmi rýchlej doby, pri štandardných riešeniach sú to dokonca minúty. Časovo náročnejšie je následne už len donastavenie eshopu. Napĺňanie položkami je priebežné.

Aj eshop je možné v súčasnej dobe získať sko súčasť hostingu za cenu hostingu prípadne za veľmi mierny symbolický poplatok.

Ak sa Vám zdá byť tento článok užitočný, dajte ho zdieľať svojim priateľom.

Copyright © Pepax, s.r.o. 2012. Všetky práva k stránke ako aj jednotlivým článkom sú vyhradené podľa autorského zákona 618/2003 Z.z. a medzinárodných autorských práv. Ich použitie bez súhlasu autora nie je povolené.

Top Desktop version