Web hosting, tvorba stránok, eshopy, rady, návody školenia a kurzy.

Register Login

Affiliate

Affiliate systémy sú riešenia, ktoré veľmi zjednodušene povedané pracujú s províznymi systémami.

Jednou podkategóriou je napríklad správa bannerov. Spoločnosť ktorá chce predávať svoje produkty si vytvorí množinu bannerov rôznych veľkostí, tvarov a na rôzne produkty. Tieto potom poskytne svojim sprostredkovateľom (affiliate partnerom) ktorý umiestnia bannery na svoje stránky. Ak užívatelia kliknú sa banner sú presmerovaní na stránku predajcu a v prípade že si produkt, službu, kúpia, affiliate partner dostane províziu z predaja.

Affiliate systémy sú systémy ktoré zabezpečujú evidenciu bannerov na stránkach obchodníka, generujú každému affiliate partnerovi jedinečný kód, sledujú koľko návštev prišlo z jeho stránok a s akým výsledkom.

Okrem bannerov sa môžu použiť aj textové odkazy (linky), priame odkazy alebo rozposielanie mailov.

Affiliate systémy umožňujú ohodnocovanie podľa provízneho systému ale aj napríklad systémom počet zobrazení banneru alebo aj za každého privedeného zákazníka na stránku predajcu. Prepracovanejšie systémy umožňujú vytvárať sieť sprostredkovateľov aj na viacej úrovní, levelov, kedy affiliate partner nemusí byť hodnotený len zo svojho predaja ale aj z predaja partnerov, ktorých sám do systému priviedol.

Tak ako v prípade realitných portálov aj v prípade affiliate systémov existujú affiliate portály, kde sa sa koncentrujú firmy ktoré chcú takýmto systémom predávať a správcovia (majitelia) stránok, ktorí si chcú predajom ich produktov privyrobiť.

 

Samostatnou web stránkou ktorá sa bude venovať tejto širokej problematike už pre Vás pripravujeme a nájdete ju už čoskoro na adrese affiliate.ppx.sk.

 

Ak sa Vám zdá byť tento článok užitočný, dajte ho zdieľať svojim priateľom.

Copyright © Pepax, s.r.o. 2012. Všetky práva k stránke ako aj jednotlivým článkom sú vyhradené podľa autorského zákona 618/2003 Z.z. a medzinárodných autorských práv. Ich použitie bez súhlasu autora nie je povolené.

Top Desktop version