Web hosting, tvorba stránok, eshopy, rady, návody školenia a kurzy.

Register Login

Diskusie

Diskusie, alebo diskusné fórum v interenetovej terminológii znamená miesto, kde si užívatelia vymieňajú svoje názory ku konkrétnej téme vo forme konverzácie alebo vo forme publikovania príspevkov. Diskusia tak môže byť nástroj rovnaký ako skupinový chat s tým rozdielom, že príspevky sú zverejňované v ľubovoľnom čase, aj keď ostatní diskutujúci nie sú práve online.

Diskusia je často moderovaný nástroj, kedy vlastné diskusné fórum má svojho moderátora (moderátora môže mať aj každá téma zvlášť), ktorý kontroluje a diskusie usmerňuje. Rozsah vstupu moderátora je daný pravidlami diskusného fóra.

Hlavným rozdielom medzi diskusným fórom a chatom je že príspevky na diskusnom fóre ostávajú viditeľné ak po skončení diskusie.

Vyhľadávače "majú radi" diskusné fóra, pretože práve na nich sa najčastejšie nachádza najrelevantnejší obsah ktorý najviac odzrkaľude to čo bežného užívateľa zaujíma.

Ak máte vlastnú web stránku mali by ste istotne pouvažovať o zriadení aspoň minimálne veľkého diskusného fóra.


Ak sa Vám zdá byť tento článok užitočný, dajte ho zdieľať svojim priateľom.

Copyright © Pepax, s.r.o. 2012. Všetky práva k stránke ako aj jednotlivým článkom sú vyhradené podľa autorského zákona 618/2003 Z.z. a medzinárodných autorských práv. Ich použitie bez súhlasu autora nie je povolené.

Top Desktop version