Web hosting, tvorba stránok, eshopy, rady, návody školenia a kurzy.

Register Login

Reality

Realitné portály sú samostanou kapitolou medzi špeciálnymi riešeniami z pohľadu web stránok. Ich špecifiká predaja neumožňujú použiť riešenie ktoré by sa dalo použiť aj v inej oblasti bežného podnikania. Vzniklo tak množstvo riešení, ktoré sa špecializujú vyslovene iba na realitný trh.

Prepracovanosť týchto riešení je priamo úmerná od veľkosti realitnej agentúry, ktorá toto riešenie používa. Pri malých realitných spoločnostiach stačí katalógové zobrazenie ponúkaných nehnuteľností, pri veľkých realitných agentúrach už na ich riešení vidíme veľmi bohatú funkcionalitu. Najlepšie systémy majú vyhľadávania podľa možných (niekedy skoro až nemožných) parametrov, zacielenie na určitú geografickú oblasť, databázu v ktorej sa eviduje a dá sa vyhľadávať napríklad aj podľa počtu kúpeľní alebo zasielanie vhodných ponúk mailom.

Doplnkovou skupinou sú veľké portály, ktoré koncentrujú ponuky od realitných agentúr na jednom mieste a realitnej činnosti sa pritom ani nemusia priamo venovať.

Malé systémy neumožňujú priame prepojenie s takýmito portálmi, ich ponuky je nutné nahrávať do takýchto systémov ručne. V zásade platí, že čím väčšia realitná spoločnosť, tým sofistikovanejší realitný systém a tým väčšia možnosť automaticky publikovať nehnuteľnosti na verejných realitných portáloch.

 

Ak sa Vám zdá byť tento článok užitočný, dajte ho zdieľať svojim priateľom.

Copyright © Pepax, s.r.o. 2012. Všetky práva k stránke ako aj jednotlivým článkom sú vyhradené podľa autorského zákona 618/2003 Z.z. a medzinárodných autorských práv. Ich použitie bez súhlasu autora nie je povolené.

Top Desktop version