Web hosting, tvorba stránok, eshopy, rady, návody školenia a kurzy.

Register Login

Sociálne siete

Sociálne siete sa stali fenoménom posledných pár rokov. Asi neexistuje človek, ktorý by nepoznal facebook alebo twitter. Ako všeobecná definícia by sa dalo povedať, že na sociálnej sieti sa koncentrujú užívatelia do skupín, ktoré kopírujú ich záujmy. Tieto skupiny sa pritom navzájom prekrývajú čím vzniká sila sociálnej siete, kedy jeden človek môže cez množinu svojich známych prezentovať svoje názory, postrehy, informácie.

Sociálna sieť sa tak stala veľmi silným marketingovým nástrojom, kde inzerát ak je správne zacielený môže byť efektívnejší ako kedykoľvek doposiaľ.

Sociálnych sieti vzniklo a stále vzniká veľmi veľké množstvo, niektoré firmy ktoré majú veľké množstvá zákazníkov majú minimálne vlastnú podstránku na veľkých sociálnych sieťach alebo si vytvoria svoju vlastnú. Takáto vlastná sociálna sieť má funkcionalitu rovnakú ako veľké sociálne siete, koncentruje ale užívateľov so špecifickým záujmom. Informovať zákazníkov o novinkách, prípadne robiť cielený marketing ešte nebolo nikdy tak jednoduché ako v súčastnosti.

Okrem vlastných softwarových riešení na ktorých sa dá postaviť sociálna sieť ešte existujú rôzne doplnky a rozšírenia, vďaka ktorým je možné prakticky akúkoľvek stránku obohatiť o prepojenie s existujúcimi sociálnymi sieťami. Najznámejšie sú zoznamy priaznivcov stránok na facebooku (Google+), moduly na import diskusií priamo zo socialnej siete do web stránky, tlačidlá na prepojenie ("pridať", "páči sa mi" ....).

Sociálne siete zmenili staticky vypadajúce web stránky ktoré informácie iba prinášali na živý organizmus ktorý sa zjednodušene povedané sám vyvíja a mení a informácie na ňom pribúdaju aj z iných zdrojov ako od autora stránky.

 

Ak sa Vám zdá byť tento článok užitočný, dajte ho zdieľať svojim priateľom.

Copyright © Pepax, s.r.o. 2012. Všetky práva k stránke ako aj jednotlivým článkom sú vyhradené podľa autorského zákona 618/2003 Z.z. a medzinárodných autorských práv. Ich použitie bez súhlasu autora nie je povolené.

Top Desktop version