Web hosting, tvorba stránok, eshopy, rady, návody školenia a kurzy.

Register Login

Web hosting

Web hosting je priestor na serveri, kde sú uložené všetky dáta ktoré súvisia s Vašou stránkou.

Web hosting najčastejšie poskytujú špecializované firmy, ktoré sa venujú práve tejto činnosti. V minimálnych prípadoch majú firmy vlastný server, zvyčajne sú to veľmi veľké spoločnosti s vlastným IT oddelením.

Na server sa odkladajú rôzne druhy dát a podľa toho sú na serveri aj uložené.

Sú to napríklad súbory, z ktorých je tvorená vlastná web stránka, prípadne ak máte redakčný systém tak je z nich tvorený kód redakčného systému alebo špecializovaného systému. Na tomto serveri sú zvyčajne uložené aj doplňujúce súbory k webovej stránke, napríklad obrázky. Na tento server sa ukladajú tiež dáta, ktoré sú prenášané prostredníctvom ftp.

Ďalším druhom dát sú dáta určené na uloženie do databázy. Najčastejšie je to "obsah" redakčného systému, konkrétne teda zoznamy položiek menu, obsah jednotlivých podstránok, kontaktné údaje a podobne. Takéto dáta sú ukladané na databázový server.

Na mail server sa ukladajú všetky mailové kontá a mailové správy.

Menší poskytovatelia webhostingu, provideri, majú všetky tieto serveri na jednom fyzickom počítači, čo samozrejme nie je bezpečné.

Čím serióznejší provider, tým viac serverov má k dispozícii a pochopiľne pre každú službu má samostatný oddelený server.

Ak si budete objednávať webhosting, provideri tieto služby spájajú do balíčkov a poskytujú najčastejšie využívané kombinácie a kapacity.

Dajte si pozor na to aby všetky služby z balíčku spĺňali Vami požadované parametre. Presvedčte sa, že provider má svoje systémy zálohované, dostatočne rozsiahle a že má nonstop servisnú službu.

Stáva sa už dobrým zvykom, že provider sa vie prispôsobiť v rámci paušálu zákazníkovi a vie navyšovať vaše potreby podľa toho ako časom rastú.

Ešte príjemnejšie sú potom služby, kedy systémový integrátor zvyšuje tieto požiadavky za Vás častokrát bez toho aby sa Vám zakaždým navyšovala cena.

Ak sa Vám zdá byť tento článok užitočný, dajte ho zdieľať svojim priateľom.

Copyright © Pepax, s.r.o. 2012. Všetky práva k stránke ako aj jednotlivým článkom sú vyhradené podľa autorského zákona 618/2003 Z.z. a medzinárodných autorských práv. Ich použitie bez súhlasu autora nie je povolené.

Top Desktop version