Web hosting, tvorba stránok, eshopy, rady, návody školenia a kurzy.

Register Login

Zľavomaty

Zľavomaty zaznamenali v poslednom období u užívateľov internetu veľký úspech. Vzniklo veľa stránok, ktoré sa venujú vyslovene iba predajom zliav na rôzne služby, niekedy aj tovar. Tieto stránky sumárne nazývame zľavomaty.

Návštevníci si kupujú kupón, za ktorý dostávajú službu častokrát za cenu menšiu ako polovica pôvodnej ceny. Firmy ktoré služby poskytujú limitujú množstvo kupónov, ktoré sa môžu jednorazovo predať v rámci jednej akcie prípadne koľko kupónov musí byť predaných aby zľava platila.

Užívateľ vidí koľko kupónov sa už predalo a samozrejme aj všetky ostatné informácie ktoré sa služby týkajú. Veľa krát je konkrétna služba na zľavomatoch opísaná lepšie ako na vlastných stránkach poskytovateľa služby.

Najviac sa cez kupóny predávajú služby ako víkendové pobyty, zájazdy, skrášľovacie alebo regeneračné služby. Často vidno aj kupóny na rôzne jedlá. Menej častým sú zľavy na tovar, pretože v ich prípade nie je možné dávať zľavy väčšie ako 50%. Výnimkou sú akcie, kedy predajca zadotuje malým množtvom limitovanú akciu.

Ak poskytujete služby pri ktorých na ohraničené množstvo viete dať výraznú akciovú zľavu zľavomat je veľmi dobrým marketingovým nástrojom ako sa zviditeľniť. Pri slušných zľavomatoch ostávajú Vaše ponuky v histórii ponúk a zákazník sa tak o Vás môže dozvedieť aj po skončení akcie.

 

Ak sa Vám zdá byť tento článok užitočný, dajte ho zdieľať svojim priateľom.

Copyright © Pepax, s.r.o. 2012. Všetky práva k stránke ako aj jednotlivým článkom sú vyhradené podľa autorského zákona 618/2003 Z.z. a medzinárodných autorských práv. Ich použitie bez súhlasu autora nie je povolené.

Top Desktop version