Web hosting, tvorba stránok, eshopy, rady, návody školenia a kurzy.

Register Login

Inzertný portál

Inzertný portál je posledným zo série portálov, ktoré sa vytvárajú najčastejšie za účelom priameho podnikania prostredníctvom web stránky. Kým aukcie koncentrujú služby a tovary za ceny ktoré sa menia podľa najlepšej ponuky, zľavomaty ponúkajú čo najatraktívnejšie zľavy, inzertné portály koncentrujú ponuky alebo dopyty inzerentov za fixné ceny.

 

Sila inzertných portálov je množstve inzerátov ktoré dokážu evidovať. Členenie môže byť podľa štátov/krajín, okresov, druhov tovarov a služieb ako aj ich podrobnejšie členenie. Pri komplexnejších systémoch je možné evidovať pri rôznych skupinách rôzne informácie, napríklad pri zvieratách položky ako očkovania, rodokmene a podobne kým pri realitách to môžu byť veľkosť pôdorysu bytu či pozemku, počet izieb a mnohé iné parametre.

 

Fungovanie systému môže byť založené na viacerých formách. Napríklad samotná inzercia môže byť zadarmo - postačuje jednoduchá registrácia užívateľa. Spoplatnenou môže byť iba zvýraznenie inzerátu, tzv. topovanie. Forma spoplatnenia je tiež alternatívna, môžu byť použité bankové platobné rozhrania, paypal alebo v poslednej dobe veľmi obľúbené mikroplatby prostredníctvom SMS.

 

Ak chcete začať využívať takýto systém, jeho spustenie môže trvať pár dní. V ukážke je riešenie, ktoré je v našich končinách najrozšírenejšie a najobľúbenejšie.

Ostatná aktualizácia: štvrtok, 02. august 2012, 10:28

Prečítané: 5963x

Zľavomat

Zľavomaty sú web stránky kde sa koncentrujú zľavy na služby, práce alebo aj tovar. Zľavomatom môže byť samostatný systém, alebo rozšírenie redakčného systému.

 

V prípade redakčného systému je vytvorenie stránky so zľavami veľmi jednoduché a rýchle.

 

Priekopníkom a jedným z prvých ktorý sa rozšíril celosvetovo je groupon. Ak teda hľadáte vlastné riešenie, je to pravdepodobne najčastejšie nejaký klon tohoto systému.

 

Aj v tomto prípade je treba dávať pozor na to, čo chcete aby váš systém robil a koľko ste ochotný do takéhoto riešenia investovať. V drvivej väčšine prípadov je funkcionalita ktorú požadujete už v systémoch, ktoré stoja iba pár desiatok eur.

 

Ak si neviete rady, sledujte naše recenzie, alebo nám priamo napíšte, radi vám poradíme, prípadne ak sa budú požiadavky opakovať, urobíme samostatnú recenziu konkrétneho systému.

Ostatná aktualizácia: piatok, 23. marec 2012, 16:57

Prečítané: 5409x

Redakčný systém

Príklad redakčného systémuRedakčný systém je vhodným riešením pre dve skupiny záujemcov o novú web stránku. Jednou skupinou sú tí, ktorí chcú publikovať veľké množstvo informácií a tieto chcú mať pod kontrolou v prehľadnej forme. Druhou skupinou sú tí, ktorí si chcú sami editovať čo na stránke budú mať a štruktúru stránky chcú mať pod vlastnou kontrolou.

Redakčný systém sa niekedy označuje ako dynamické stránky, to preto, že obsah ktorý sa zobrazuje sa vkladá cez administračné rozhranie ako zoznam a systém sám dynamicky zobrazí obsah, ktorý zodpovedá vybranému menu.

Súčasné redakčné systémy sú už na takej úrovni, že jeho ovládanie zvládne aj začiatočník a zároveň poskytujú tak obsiahlu funkcionalitu, že bežný užívateľ ju často ani nestihne celú využiť.

Dobrý webhosting spoznáte okrem iného aj tak, že vám dá na výber možnosť predinštalovaného a ihneď fungujúceho systému, v tomto prípade redakčného systému. Väčšina riešení ktoré poskytujeme ako predinštalované majú už lokalizované ovládacie prostredie (väčšinou do slovenčiny, zriedkavo do češtiny), takže jeho ovládanie zvládne aj niekto kto nie je jazykovo zdatnejší.

 

Pri súčastných nízkych cenách webhostingu odporúčame väčšine zákazníkov použiť priamo nejaký redakčný systém. Získate tak možnosť kedykoľvek čokoľvek dopĺňať a môžete tak rásť prakticky neobmedzene.

 

Príklad komponent k redakčnému systémuSilnou stránkou redakčných systémov sú rozširujúce komponety. Opäť platí zásada, že dobrý redakčný systém sa spozná jednak podľa toho, či si užívateľ sám môže inštalovať rozširujúce komponenty, jednak podľa toho koľko takýchto komponentov je dostupných a v akej kvalite a jednak v neposlednej rade či na každú bežnú požiadavku existujé riešenie v podobe komponentu ktorý je zadarmo.

Komponentami sa pritom chápe napríklad rozšírenie pre google mapy; diskusné fórum; tlačítka pre pripojenie do sociálnych sietí; rôzne foto galérie; nadstavby na vytváranie formulárov; rozšírenie pre automatizované zasielanie hromadnej pošty; jazykové rozšírenia; rôzne rozšírenia ktoré zobrazujú obsah tretích strán ako počasie, burzové výsledky, správy a mnohé iné.

 

Nami používané redakčné systémy disponujú databázou viac ako 10 000 registrovaných komponentov, veľká väčšina z nich je zadarmo. Aj užívateľ začiatočník hravo zvládne ich inštaláciu na svoju web stránku. V prípade problémov odporúčame našu web stránku s mininávodmi, kde nájdete cenné rady.

Ostatná aktualizácia: piatok, 23. marec 2012, 10:25

Prečítané: 2595x

Aukcie

Chcete prevádzkovať na svojich webstránkach aukcie? Nie je nič jednoduchšie. Akcie môžete mať ako rozšírenie redakčného systému (komponent), alebo ako samostatnú aplikáciu.

Pri implementácii modulov odporúčame dávať si pozor na to, odkiaľ modul sťahujete, prípadne od koho ho kupujete. Pred kúpou sa radšej poraďte, existuje množstvo riešení, každé ale vyhovuje niekomu inému. Pozornosť treba venovať aj platbe za niečo, čo nemáte odskúšané.

 

Priekopníkom aukcií je známy eBay. Všetky riešenia sú viac menej odvodené od neho. Neprekvapí preto že sa objavujú rôzne kópie tohoto systému.

 

Naše riešenia sú odskúšané a serióznosť autorov je overená viacerými projektami. Ponúkneme vám len také riešenia, za ktoré sa môžeme zaručiť.

 

Vzorový portl pre aukcieV prípade aukcií je to riešenie, ktoré je rozšírením k štandardnému redakčnému systému, a vzhľad si tak môžete vybrať z množstva designov redakčného systému.

Ostatná aktualizácia: piatok, 23. marec 2012, 16:12

Prečítané: 4971x

Jednoduchá stránka

Pre jednoduchú web stránku postačuje najjednoduhšia verzia webhostingu a správny výber designu. Okrem preddefinovaných návrhov Vám vieme zabezpečiť aj vytvorenie designu Vašej stránky.

Jednoduchá stránky má obmedzenia v podobe horšej možnosti dopĺňania rôznych komponentov a pluginov. Ak si chcete stránku vytvárať sami, odporúčame použiť radšej jednoduchý redakčný systém, kde sa menu, obsah, obrázky, kontakty dopĺňajú cez intuitívne rozhrania.

 

Čo stojí zriadenie jednoduchej web stránky na komplet?

Registrácia vlastnej domény si vyžaduje zvyčajne ročný administratívny poplatok - zavisí od prípony domény, od 5€ do maximálne 25€ ročne. Webhosting je možné platiť ročne, štvrťročne, mesačne - ceny začínajú od cca. 2€ mesačne. Grafický design je možné použiť aj z voľne šíriteľných návrhov, odporúčame ale profesionálne riešenie za cennu cca. 50€ - jednorazovo. Pre konkrétne ceny nás prosím kontaktujte, pre Vašu spokojnosť vždy skombinujeme najlacnejšie riešenie.

 

Je možné si objednať vytvorenie jednoduchej stránky?

Áno je možné, ak máte od nás webhosting a kupovaný design, Vašu stránku v rozsahu 5 menu Vám "naplníme" grátis.

 

Ako dlho trvá vytvorenie takejto web stránky?

Od registrácie domény a dodania podkladov trvá zriadenie web hostingu, vytvorenie emailových účtov a vytvorenie stránky do 2 pracovných dní. Emailové účty môžete začať používať ihneď po zriadení domény ešte pred spustením vlastnej web stránky - už pár minút od registrácie.

 

Je možné meniť web stránku a jej obsah?

Áno, obsah je možné kedykoľvek meniť. Za symbolický poplatok Vám zmeny vieme urobiť do 2 dní. Ak si chcete zmeny robiť svojpomocne odporúčame stránku s jednoduchým redakčným systémom.

 

Bude takáto stránka dostatočne profesionálna aby sa dala použiť ako firemná vizitka?

Ak si vyberiete z profesionálnych designov alebo si nejaký dáte vyrobiť je jednoduchá stránka plnohodnotným reprezentačným nástrojom na propagáciu Vašej spoločnosti. Ukážky si môžete pozrieť nižšie, na výber je viac ako 12 000 templatov!

 

Ostatná aktualizácia: štvrtok, 22. marec 2012, 20:10

Prečítané: 3528x

eShop

Časy keď za eshop bolo treba platiť tisíce korún / stovky eur sú dávno minulosťou. Aj vlastný eshop dnes môžete mať celkom zadarmo, väčšinu svetovo najpoužívanejších eshopov dostanete ako súčasť kvalitného webhostingu.

Pri výbere eshopu ešte viac ako pri výbere systému pre webstránku odporúčame riešenie, ktoré má za sebou čo najväčšiu skupinu používateľov. Riešenia na tzv. "instatných weboch" je ohromné riziko, ak prevádzkovateľ takýchto stránok skončí, skončilo aj Vaše podnikanie. Ak ale použijete riešenie ktoré používajú desať tisíce (stotisíce) užívateľov, je veľký predpoklad že autor takého systému bude systém ďalej rozvíjať a pridávať funkcionalitu.

 

S našimi hostingami vám ponúkame iba overené a najviac používané eshopy, lokalizované do slovenčiny (češtiny) a s možnosťou prepojenia na slovenské a české bankové systémy.

 

Ak neviete ako na to, napíšte nám, a my vám navrhneme pre vás najlepšie riešenie.

 

Pozrite sa ako môže vypadať váš nový eshop. Platí to isté ako pri web stránkach, môžete si vyberať z obrovského množstva pripravených templatov a váš eshop môže byť pripravený už po pár minútach od vytvorenia webhostingu.

 

Ostatná aktualizácia: piatok, 23. marec 2012, 15:26

Prečítané: 5312x

Copyright © Pepax, s.r.o. 2012. Všetky práva k stránke ako aj jednotlivým článkom sú vyhradené podľa autorského zákona 618/2003 Z.z. a medzinárodných autorských práv. Ich použitie bez súhlasu autora nie je povolené.

Top Desktop version