Web hosting, tvorba stránok, eshopy, rady, návody školenia a kurzy.

Register Login

Web stránka

Web stránkou sa rozumie všetko čo sa zobrazí po napísaní "adresy" do prehliadača. Adresa stránky zvyčajne obsahuje "www", vždy sa ale začína na http:// alebo https://. V prvom prípade sa jedná o klasické voľne dostupné web stránky. V prípade https:// sa jedná o takzvané zabezpečené stránky, čo sú stránky so zabezpečeným užívateľským prístupom, najčastejšie rôzne formy bankovníctva ale aj podstránky eshopov, kde sa pracuje s osobnými údajmi.

Web stránky slúžia na prezentovanie osoby, spoločnosti, produktu, služby, záujmovej skupiny, sociálnej skupiny a podobne.

Web stránky sa potom užívateľovi zobrazujú prostredníctvom prehliadačov. Prehliadače môžu byť často používané: Internet Explorer, Firefox Mozilla, Opera, Google Chrome, prípadne u nás menej používané ako napríklad Safari.

Na to aby mal užívateľ vlastnú web stránku musel si ju v minulosti dávať pracne vytvoriť u špecializovaných firem. V súčastnosti je mnoho služieb, ktoré poskytujú užívateľom službu, kedy si užívateľ môže sám vytvoriť stránku do vopred definovaných grafických šablón. Takáto služba je za mierny poplatok alebo aj zadarmo, v prípade stránok zadarmo sa na stránkach veľmi často objavuje reklama poskytovateľa takejto služby alebo dokonca priestor pre platenú reklamu na základe ktorej poskytovateľ zarába.

Budúcnosťou je automatizácia vytvárania jednoduchých webov, veľa poskytovateľov hostingu už v rámci ceny hostingu poskytuje užívateľovi systém pre vlastnú web stránku. Užívateľ tak v rámci hostingového poplatku dostane systém pre správu obsahu, grafický design ktorý si vyberie a obsah si už dopĺňa cez intuitívne rozhranie celkom samostatne bez nutnosti byť niekde viazaný.

Luxusnejšou verziou predinštalovaného systému je potom možnosť vyberať si desiatky rôznych systémov podľa toho čo si užívateľ želá mať na svojej web stránke (jednoduchá prezentácia, redakčný systém, eshop, reality, vzdelávacie sídlo a iné).


Ak sa Vám zdá byť tento článok užitočný, dajte ho zdieľať svojim priateľom.

Copyright © Pepax, s.r.o. 2012. Všetky práva k stránke ako aj jednotlivým článkom sú vyhradené podľa autorského zákona 618/2003 Z.z. a medzinárodných autorských práv. Ich použitie bez súhlasu autora nie je povolené.

Top Desktop version